Ak Parti’de değişim rüzgarları

Ak Parti’de değişim rüzgarları
Haber Merkezi - 11 Kasım 2020 Abone Ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti’nin yeniden yapılanmaya gittiği haberi kulislerde yayıldı. Genel merkezde bugün İstanbul’daki ilçe başkanlarıyla görüşmeler yapılacak. Yenilenme sürecinin Ankara ile koordinasyonlu olarak yürütüleceği haber alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Parti Genel Merkezi’nde 6 saat süren iki ayrı toplantı yapıldı. İstanbul’da devam eden kongre süreçleri ve değişimin beklentileri dile getirildi. Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda İstanbul ilçe başkanları bugün AK Parti Genel Merkezi’ne gelerek istişare toplantısı yapacaklar. Değişecek ilçe başkanlarıyla yüzyüze görüşmeler yapılacak. MYK toplantısı öncesinde, teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ile İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın partide bir görüşme yaptığı öğrenildi. Ankara’da da değişim sürecinin değerlendirildiği, önümüzdeki günlerde kesin kararların netleşeceği belirtildi. MYK toplantısında ayrıca kongre takvimi de ele alındı.

Erdoğan’ın programında cuma günü Tekirdağ, cumartesi Karaman ve Kars kongrelerine videokonferans yöntemiyle katılmak var. 21 ve 22 Kasım 8 il kongresine videokonferansla bağlantı kurması öngörülen Erdoğan’ın, 28 Kasım’da Erzurum, 29 Kasım’da Mardin, 5 Aralık’ta İzmir, 6 Aralık’ta da Eskişehir’e gideceği haber alındı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir