ALES dahil tüm sınavlar ertelendi!

ALES dahil tüm sınavlar ertelendi!
Haber Merkezi - 1 Aralık 2020 Abone Ol

ÖSYM Başkanı Halis Aygün bir açıklama yaparak: “Değerli Adaylarımız, koronavirüs ile mücadele kapsamında 2020 Yılı Sınav Takvimimizde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir” dedi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında birçok yeni tedbir kararı alınırken, ilgililer sınavları merak ediyordu. Hafta sonu yapılacak olan açık öğretim sınavları ileri bir tarihe ertelenmiş, ALES ve diğer sınavlar için herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, “Değerli Adaylarımız, Cumhurbaşkanlığımızın koronavirüs ile mücadele kapsamında aldığı yeni tedbirler doğrultusunda 2020 Yılı Sınav Takvimimizde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir” diyerek durumu açıklığa kavuşturmuş oldu.

Aygün açıklamasında, “Salgının ülkemizdeki seyrine ve Sağlık Bakanlığının görüşlerine göre ilgili sınavların yeni tarihleri belirlenecek ve kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir