Aziz Yıldırım Rıdvan Dilmen’e hak verip iddiayı artırdı: ”Türk futbolunu baronlar yönetiyor”

Aziz Yıldırım Rıdvan Dilmen’e hak verip iddiayı artırdı: ”Türk futbolunu baronlar yönetiyor”
Haber Merkezi - 24 Eylül 2020 Abone Ol

Fenerbahçe’nin efsane kabul edilen eski başkanı Aziz Yıldırım, Rıdvan Dilmen’in “Türk futbolunda ‘Temiz Eller’ gibi bir operasyon yapılması lazım” çağrısına destek vererek, Türk futbolunu baronların yönettiğini söyleyerek ederek iddiayı arttırmış oldu.

Fenerbahçeli eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen NTV canlı yayınında; “Türkiye’de bu, bugünlük konu değil. Kendi arı kovanlarına biri çomak sokmuş gibi düşündüler. Hafife alınacak bir konu değil bu. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kesinlikle ve kesinlikle ‘Temiz Eller’ gibi operasyon yapması lazım. İstanbul Başsavcılığı ve Adalet Bakanlığı’nın hepimizi, federasyonu, hakemler, temsilciler, gazetecilerin GBT’den geçirilmesi lazım. Maliye’nin ben de dahil bütün bu gazetecilerin girilmesi lazım. Nasıl vatandaşlardan vergi alınıyorsa, alınması lazım” demişti.

20 yıl Fenerbahçe başkanlığı yapan Aziz Yıldırım, Sözcü gazetesine verdiği beyanatta; “Yıllar önce Türk futbolunun baronlar tarafından yönetildiğini söylemiştim. ‘Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi huyu vardır’ cümlesi bir kez daha kanıtlandı ve gerçek ortaya çıktı. Baronları temizlemek şart. İsimler üzerinde durmuyorum. Daha o kadar konu ve olay var ki… 2016 yılında avukatlarımız, medyayla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Ona bakın” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir