ÇAKICI 17 yıl hapse mahkum edildi!

ÇAKICI 17 yıl hapse mahkum edildi!
Haber Merkezi - 11 Ekim 2020 Abone Ol

Alaattin Çakıcı, yeğeni Adem Çakıcı’yı öldürtmeye azmettirmeye teşebbüs suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, Çakıcı’nın cezasında herhangi bir indirime gitmedi.

Alaattin Çakıcı’nın yeğeni Adem Çakıcı’nın silahla yaralanması ve çok sayıda silahla yaralama, çok sayıda silahla yağma, çok sayıda tehdit suçlarından Alaattin Çakıcı’nın da aralarında bulunduğu 27 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 Eylül tarihinde görülen karar duruşmasında tutanağa, tutuksuz sanık Alaattin Çakıcı’nın SEGBİS sistemi ile ifadesinin alınması için Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ne talimat yazıldığı, Çakıcı’nın, Bodrum Devlet Hastanesi’nde alınan sağlık raporunu gerekçe göstererek ifade vermeye gitmediği yazıldı.

DHA’nın haberine göre mahkeme, “Sanık Alaattin Çakıcı’nın başka suçtan hükümlü olduğu tarihten itibaren savunma yapmadığı, son olarak sürekli sağlık durumunu bildiren rapor göndermesinin yargılamayı uzatmaya yönelik olduğundan mazeretinin reddine” cümlelerini tutanağa geçti. Sanık ve avukatları son savunmalarını yaptı. Verilen aranın ardından karar açıklayan mahkeme, Alaattin Çakıcı’ya yeğeni Adem Çakıcı’yı ”tasarlayarak öldürmeye azmettirmeye teşebbüs suçundan” 17 yıl hapis cezası verdi. Herhangi bir indirime gidilmedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir