Cübbeli’den at eti sattığı iddialarına cevap

Cübbeli’den at eti sattığı iddialarına cevap
Haber Merkezi - 16 Eylül 2020 Abone Ol

‘Lalegül’ isimli bir gıda şirketinin ürettiği sucuklarda at eti tespit edildi. Tele1 ve ABC Gazetesi gibi medya kuruluşları söz konusu şirketin Cübbeli Ahmet Hoca’ya ait olduğunu iddia etti. Olay sosyal medyada da gündem oldu. Şirketin kendisiyle ve Lalegül TV ile hiç bir ilgisinin bulunmadığını belirten Cübbeli Ahmet Hoca iddialara sert tepki gösterdi.

Cübbeli Ahmet Hoca, “Celal Eren Çelik isimli bir müfteri, bana ait şirketin ürettiği sucuklardan at eti çıktı diye bir haber yapmış. Tele1 ve ABC Gazetesi gibi internet siteleri de bu habere mal bulmuş mağribi gibi atlayarak bunu yaymaya çalışmışlar. Bunların tümü yalan ve iftiradan ibarettir” dedi..

“Bunların tümü yalan ve iftiradan ibarettir” diye ilan eden Cübbeli Ahmet Hoca; “Benim konuşma yaptığım Lâlegül TV şirketi ile hiçbir ortaklığım ve hissem bulunmamaktadır. Ben de bu olay üzerine televizyonun yetkililerine sorduğumda onlar: ‘Lalegül ismi markalaştıktan sonra uncusundan, elbisecisinden, hastanesine kadar her türlü alanda Lalegül ismi kullanılmaktadır. Bunların Lalegül TV ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. İsim benzerliğinden başka hiçbir alakamız yoktur. Bizim yayıncılıktan başka hiçbir ticari faaliyetimiz, üretim ve satışla ilgimiz alakamız olmadı.’ dediler” açıklamasında bulundu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir