Fahrettin Koca gidişattan memnun değil Sıkı tedbirler yolda

Fahrettin Koca gidişattan memnun değil Sıkı tedbirler yolda
Haber Merkezi - 1 Ağustos 2020

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bayramda virüs mücadelesi için şart olan önlemleri önemsemeyenlere dikkat çekerek; ”Böyle giderse yeni tedbirler alacağız” dedi.

Kurban Bayramı süresince ve özellikle tatil bölgelerinde benimsenen hayat biçiminden memnun olmayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Biz yeniden ciddi kısıtlamalar getirmeden vatandaşlarımız rehavetten kurtulsun” dedi.

Vatandaşların önlemleri neye güvenerek terk ettiğini kimseler anlayamazken Koca; ” Üzülerek söylüyorum normalleşmeyle birlikte tedbirler devre dışı kaldı, temas arttı. İnsanlarda açık havada hastalık daha az bulaşacağına dair yanlış bir algı var. Bu virüsten korunmanın tek yolu önce mesafe ardından da maske” dedi.

Virüsten ölenlerin başka hastalıklardan ölmüş gibi gösterilerek saklandığına ilişkin iddiaları da yalanlayan Fahrettin Koca bu hususta da; – Kovid vakalarının akciğer hastası diye gösterildiği iddiası gerçek dışı. Bir hastanın kovid testi pozitifse başka hangi hastalığı olursa olsun öncelikle kovid pozitif diye kayda geçer. Ağır vakalar artıyor diye her gün bağırıyorum. Bir şeyler gizleyen insan böyle bağırır mı?”dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


reklam alanı
reklam alanı
reklam alanı
%d blogcu bunu beğendi: