Gargara metoduyla vücuda giren virüsün yayılması durdurulabiliyor!

Gargara metoduyla vücuda giren virüsün yayılması durdurulabiliyor!
Haber Merkezi - 17 Kasım 2020 Abone Ol

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, koronavirüse karşı adaçayı ve ebegümeci karışımından oluşan gargara önerdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Pro. Dr. İbrahim Saraçoğlu, virüsten korunmak için adaçayı ve ebegümeci karışımının kaynatılmasıyla yapılan gargarayı tavsiye etti. Saraçoğlu; “Sabah, öğle, akşam bununla gargara yapın. İnanın yüzbinlerce insanın hayatı kurtulur bu sayede” dedi.

Öneri bazılarınca bilimsel bulunmazken bazılarınca ise denemeye değer bulundu. DHA’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, Covid-19 a karşı alınması gereken koruyucu önlemleri anlatırkenı, virüsün beyinde bile hasar bırakabildiğini ifade ederek; “İtalyanlar bunu 4 ay önce söylemişti; ‘Covid-19 aynı zamanda beyni de etkiliyor’ dediklerinde Avrupa’da birçok bilim adamı gülmüştü ‘Ya bu beyne gider mi?’ diye. Evet, etkiliyor beyni, yani IQ’sunu en az yüzde 10 düşürüyor. Beyinde kalıcı tahribatlar yapabiliyor. Covid-19’a karşı açabileceğiniz birtakım savaşlar var. Gerçekten isterseniz onu yenersiniz” dedi.

Ebegümeci

Prof.Dr. Saraçoğlu  uçucu yağların da önemli bir silah olduğunu içinde ‘pentenil yağ asitleri’ olan bu uçucu yağları koklayarak buruna giren virüslerin etkisiz hale getirebileceğini anlattı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir