Gün geçmiyor ki Amerikan dizi ve filmlerindeki komplo teorileriyle yüzyüze kalmış olmayalım

1987 yılından beri yayınlanan The Simpsons dizisi, geleceği tahmin ettiği iddiasıyla pek çok defa gündeme gelmişti. En son iddiaya göre ise, dizi geçtiğimiz günlerde ABD’nin başına musallat olan katil arıları bildi.

Gün geçmiyor ki Amerikan dizi ve filmlerindeki komplo teorileriyle yüzyüze kalmış olmayalım
Hanne Ballı - 10 Mayıs 2020 Abone Ol

Sosyal medyanın gündemine oturan iddiaya göre, dizinin bir bölümünde kasaba halkı Dr. Hibbert’dan bir hastalığa çare bulmasını istiyor. Doktorun yatak istirahatı tavsiyesi üzerine panik olan halk, bir kamyonun içindeki bir kasada kilitli bulunan katil arıları yanlışlıkla serbest bırakıyor.

Dizinin yazarlarından Bill Oakley, söz konusu kehanet iddialarıyla ilgili sorulara “Evet tamam, sanırım geleceği öngördük.” şeklinde esprili bir yanıt verdi.

The Simsons

Dizi daha önce de koronavirüs salgınını önceden ön gördüğü iddialarıyla gündeme gelmişti. 1993 yılında yayınlanan bir bölümde, Asya’dan gelen bir kargodan yayılan salgın hastalık işleniyordu. 11 Eylül saldırıları, Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesi, Kobe Bryant’ın helikopter kazası gibi olayları önceden bildiği de öne sürülmüştü.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir