Koç Ailesi’nin önemli isimlerinden olan Suna Kıraç hayatını kaybetti

Uzun süredir ALS hastalığı ile mücadele eden Vehbi Koç'un kızı iş insanı Suna Kıraç, 79 yaşında hayata gözlerini yumdu

Koç Ailesi’nin önemli isimlerinden olan Suna Kıraç hayatını kaybetti
Ayşe Şeyma Arıkan - 15 Eylül 2020 Abone Ol

Uzun zamandır ALS hastalığı ile mücadele eden Ali Koç ve Ömer Koç’un halası, Rahmi Koç’un kız kardeşi, İnan Kıraç’ın eşi olan iş insanı Suna Kıraç aramızdan ayrıldı. İş dünyasında üzüntüye yol açan haber, Koç Holding tarafından KAP’a yapılan açıklama ile duyuruldu.

1.60 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 13’üncü ismi olan Suna Kıraç, 1999’da bir, 2001’de de iki kez solunum yetmezliği teşhisiyle yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Koç Holding’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla Ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010’a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Sayın Suna Kıraç’ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve unutmayacağız.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir