Oktay Kaynarca’dan EDHO ekibine saldırı açıklaması!

Oktay Kaynarca’dan EDHO ekibine saldırı açıklaması!
Haber Merkezi - 1 Aralık 2020 Abone Ol

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ekibinde çalışan kadınlara İstanbul Maltepe’de bir otelde saldırı girişiminde bulunuldu. Olayla ilgili gözaltına alınan saldırganlar tutuklandı. Oktay Kaynarca; “Bu kişilerin daha önce işledikleri suçları da göz önünde bulundurarak gereken en ağır yaptırımların uygulanmasını temenni ediyorum.” dedi.

Maltepe’de bir otelde çekimler için hazırlık yapan set çalışanları, alkollü ve uyuşturucu maddenin etkisinde oldukları iddia edilen kişilerce sözlü ve fiziksel saldırıya mağruz kaldı. 29 Kasımda Zümrütevler Mahallesi Başöğretmen Caddesi’ndeki bir otelde iddialara göre otelin kafe bölümünde yapılacak çekimler için set hazırlığını tamamlayan kadın çalışanlar G.S., B.Ç. ve B.A. oteldeki odalarına çıktıkları bir anda yan odadaki kişilerce önce sözlü hakarete uğradı. Daha sonra odaya ünlü oyuncuları gelmesiyle saldırganlar fotoğraf çektirme bahanesiyle odaya girdi. Bu esnada odanın sahibi kadınlarla aralarında sözlü tartışma yaşandı. Oyuncuların aşağı inmesinden sonra saldırganlar sözlü sataşmalarını fiili saldırıya çevirdiler.

Olay yerine gelen Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri saldırganları gözaltına aldı. G.S. polise verdiği ifadede, şüphelilerin yaklaşık olarak 7-8 kişi olduklarını ve kendilerine saldırmak için otel odasının kapısını kırmaya çalıştıklarını belirtti. Yapılan incelemede saldırganların bazılarının adli kaydı bulunduğu ve adta suç makinesi oldukları ortaya çıktı.

Dizinin başrol oyuncusu Oktay Kaynarca olayla ilgili: “Sabahlara kadar özveri, inanç ve sevgiyle işlerini yapmaya çalışan gencecik ekip arkadaşlarıma ne içtikleri belli olmayan iğrenç suç makinesi bir grup tarafından alenen taciz, meskene tecavüz ve cinsel istismar suçu işlenmiştir. Bu kişilerin daha önce işledikleri suçları da göz önünde bulundurarak gereken en ağır yaptırımların uygulanmasını temenni ediyorum.” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir