Süleyman Soylu: ”Tarikatlar devleti ele geçirdi” tartışmalarına cevap verdi!

Süleyman Soylu: ”Tarikatlar devleti ele geçirdi” tartışmalarına cevap verdi!
Haber Merkezi - 12 Ekim 2020 Abone Ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyada yayılan ‘devlette tarikat, cemaat yapılanması’ haberlerine twitter üzerinden çok sert tepki gösterdi.

Bakan Soylu ‘tarikatlar devlete sızdı’ haberlerine sosyal medya hesabı twitter üzerinden sert tepki göstererek cevap verdi. Süleyman Soylu; “İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur.” yazdı.

Bazı grupların demokrasi ve hukuk sistemini aşarak siyaseti, sermayeyi ve devleti yönetmesinin ve belli makamlara sızarak güç devşirmeye çalışmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Soylu; “Kaldı ki, devletimizin hiçbir biriminde böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak inanç grupları, son günlerdeki yönlendirmeli tartışmalara değinerek söylüyorum, tarihsel sürecimizin, geleneğimizin ve topraklarımızın bir kabulüdür.” ifadelerini paylaştı. devamında Soylu;

“Ayrıca bireysel olarak insanların inanç tercihlerinin olması, demokratik hayatın da doğal bir sonucudur. Fakat bireysel istismarlara veya inanç gruplarının istismarlarına nasıl müsaade edilemezse, bu istismarları fırsat bilip medeniyetimizin ve topraklarımızın değerlerine de saldırıya fırsat verilmeyecektir.

İçişleri Bakanı olarak söylüyorum, herhangi bir inanç grubunun, devletin birtakım noktalarını yönettiği ve sızdığı değerlendirmeleri, başlı başına yeni bir istismar alanıdır ve doğru değildir. Yalandır. Provokasyondur.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir