Türk Medyası’nın es geçtiği gerçek acilyayalim.com’un gözünden kaçmadı!

Türk Medyası’nın es geçtiği gerçek acilyayalim.com’un gözünden kaçmadı!
Haber Merkezi - 10 Haziran 2020

Ajanslar ABD’de göreve atanan Hava Kuvvetleri Komutanı Charles Brown haberini geçerken tamamına yakını ”ABD’nin ilk siyahi kuvvet komutanı” sıfatıyla verdiler.

Charles Brown
Colin Powell

Oysa ailesi Jamaika’dan ABD’ye göçmüş olan siyahi Colin Powell 1989’da Kara Kuvvetleri Komutanı olmuştu. Çöl Fırtınası ve Çöl Kalkanı Harekatlarıyla hafızalara kazanan Körfez Savaşı ‘nda ABD Ordusunun başında bulunan Powell ”Türk dostu” olarak da biliniyordu. 1989’da başkan tarafından Genelkurmay Başkanlığına denk düşen Birleşik Kurmay Başkanları Kurulu’nun başkanlığına (Chairman of the Joint Chiefs of Staff) atandı. 1 Ekim 1989’dan 30 Eylül 1993’e kadar Savunma Bakanlığı’nın en yüksek askeri pozisyonu olan Genelkurmay Başkanlığı’nı icra eden Powell 20 Ocak 2001’de 65. Dışişleri Bakanı olarak yemin etmişti.

Acilyayalim.com olarak amacımız üstünlük taslamak değil, doğru ve halktan yana haberi halka ulaştırmak ve haberciliğin dikkat ve özen gerektirdiğini bir defa daha camiamıza hatırlatmaktır. Ne yazık ki günümüzde ”kopyala-yapıştır” tarzı habercilik trend olduğundan bu gibi hatalar zincirleme olarak baş göstermekte.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


reklam alanı
reklam alanı
%d blogcu bunu beğendi: