Ücretsiz araç muayenesi diyerek 2 milyon silkelediler!

Ücretsiz araç muayenesi diyerek 2 milyon silkelediler!
Haber Merkezi - 28 Ekim 2020 Abone Ol

Sahte araç muayene sitesiyle vatandaştan 2 milyon lira dolandıran çete enselendi. Bu kapsamda İstanbul, Antalya, Bursa, Aksaray ve Isparta’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda, 24 kişi gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu koordinesinde kopya web sitesi üzerinden araç muayene danışmanlığı hizmeti verileceği vaadiyle vatandaşları dolandıran çeteyi takibe alındı.

İnternet tarayıcılarına verdikleri reklamlar sayesinde sitelerini sosyal medyada öne çıkaran ve araç sahiplerini ücretsiz araç muayenesi vaadiyle kandıran dolandırıcıların, bu yolla yıllık 2 milyon lira haksız kazanç elde ettiği tespit edildi.

Çete evlerinde yapılan aramada çok sayıda dijital materyal ve paraya el konuldu. Şüphelilerden birinin, siteyi Aksaray’da bulunan köy evinden idare ettiği ortaya çıktı. Evinde yapılan aramada 8 laptop ile 266 bin 400 TL para ele geçirildi. Şüphelilerin, emniyetteki süreçlerinin devam ettiği haber alındı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir