HDPl’li Garo Paylan beklenenin aksine Ermenistan tarafını tutarak Ermeni saldırılarında Türklerin suçlu olduğunu yazdı!

HDPl’li Garo Paylan beklenenin aksine Ermenistan tarafını tutarak Ermeni saldırılarında Türklerin suçlu olduğunu yazdı!
Haber Merkezi - 29 Eylül 2020 Abone Ol

HDP’li Garo Paylan Azerbaycan-Ermenistan arasında yaşanan çatışmalarla ilgili sosyal medya hesabından skandal paylaşımda bulundu. Paylan paylaşımından anlaşıldığına göre Ermenistan’ın saldırmasında Türkiye ve Azerbaycan’ı suçlu buldu.

Ermenistan‘ın Azerbaycan’a saldırarak, çok sayıda sivil yerleşim yerini hedef alması sonucu Ermeni Ordusu, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından geri püskürtüldü. Azerbaycan ordusu, Türk SİHA’larını havalandırarak, işagalci Ermenileri topraklarından attı.

TBMM’de grubu bulunan Türkiye Cumhuriyeti parlementer sisteminin bir partisi olan HDP ise yaptığı açıklamada Türkiye’nin Azerbaycan-Ermenistan çatışmasında taraf olmaması gerektiğini ilan etti. Konuyla ilgili bir açıklamada HDP’li Garo Paylan’dan geldi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Azerbeycan ve Ermenistan arasında başlayan çatışmalarla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı;

“Karabağ’da, Ermenilerin Azerilere saldırdığı iddia ediliyor. KKTC’nin, Kıbrıs Rum Kesimi’ne saldırma olasılığı neyse, Karabağ’da Ermenilerin Azerilere saldırma olasılığı odur. Karabağ’da mevcut durumu değiştirmeye çalışan Azerbaycan ve Türkiye’dirSavaşta yine önce hakikat ölüyor.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir