ABD istihbaratının başındaki adam: ”Çin olağanüstü güçlü asker üretiyor” dedi.

ABD istihbaratının başındaki adam: ”Çin olağanüstü güçlü asker üretiyor” dedi.
Haber Merkezi - 4 Aralık 2020 Abone Ol

ABD’nin Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, dünya için Çin’in en büyük tehdit olduğunu açıkladı. Ratcliffe ABD’nin elde ettiği istiharata göre Çin’in “biyolojik olarak artırılmış kabiliyetlere sahip” askerler geliştirmek için askerleri üzerinde testler yaptığnı da açıkladı.

Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe ABD Wall Street Journal gazetesinde bir makale kaleme aldı. Çin’in ABD’nin sırlarını çaldığını ve piyasada ABD’li şirketlerin yerini alarak kendini büyüttüğünü söyledi.

Ratfcliffe Çin’in “çal, taklit et ve yerini al” diye tanımladığı bir ekonomik casusluk taktiği izlediğini anlattı. FBI sık sık araştırmaları çaldıkları gerekçesiyle, Çin vatandaşlarını tutukluyor. Son dönemde Çin’in, Harvard Üniversitesi Kimya Fakültesi’nin dekanına ayda 50 bin dolar ödediği ortaya çıkartılmış ve tutuklanmıştı.

Ratcliffe ABD’nin istihbaratına göre Çin’in “biyolojik olarak artırılmış kabiliyetlere sahip” askerler geliştirmek için askerleri üzerinde testler yaptığnı da belirtti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir