Abdulkadir Selvi İnce hareketini yazdı!

Abdulkadir Selvi İnce hareketini yazdı!
Haber Merkezi - 7 Eylül 2020 Abone Ol

Hürriyet yazarı Gazeteci Abdulkadir Selvi, Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlatan CHP’li Muharrem İnce’nin hedefini, rotasını açıkladı. Selvi, ‘2023’ü hedef alan bir hareket başlatıyor’ dedi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP’den sistemli biçimde tard edilip ‘Memleket Hareketi’ başlatan Muharrem İnce ile ilgili yazısında İnce’nin programları Sivas’ta başlatmasını değerlendirerek, Kuva-yı Milliye ruhunu yansıtması için doğru bir yer olduğunu ifade etti. İnce’nin, Sivas’taki konuşmasından sonra CHP’lilerle görüş alış verişinde bulunduğunu aktaran Selvi, rahatlama hissettiklerini ve ‘ölü doğdu’ yorumunu yaptıklarını iletti.

Muharrem İnce’nin faaliyetlerinde özellikle kalabalık istemediğini bunun nedeninin korona olduğunu belirten Selvi, İnce’nin, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimine göre yola çıktığını belirtti. Sırada Güneydoğu’nun bulunduğunu ifade ederek, Van, Hakkâri, Şırnak, Mardin ve Diyarbakır’da çalışma yürüteceğini, Güneydoğu gezisinde Kürt sorununa ilişkin tavrının ortaya çıkacağını yazdı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir