Abel Xavier: Galatasaray’da Müslüman oldum dedi

Galatasaray'ın eski futbolcusu Abel Xavier nasıl Müslüman olduğunu anlattı. Eski futbolcu, "Müslüman bir ülkede olmak, hayatımın değişmesine neden oldu" dedi.

Abel Xavier: Galatasaray’da  Müslüman oldum dedi
admin - 7 Mayıs 2020 Abone Ol

Portekizli eski futbolcu Abel Xavier, Türkiye’de Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçişini anlattı ve İslam’ı seçtikten sonra Faysal adını aldığını söyledi.

2003 yılında Galatasaray forması giyen eski futbolcu, huzuru İslam’da bulduğunu söyledi.

 Xavier; “Beni Abel, Faysal ya da Abel Faysal Xavier olarak çağırabilirsiniz. Aynı isimle kalabilirdim ancak İslam dünyasındaki tarihi bir isimle de çağrılmak benim için gurur duyduğum bir şey oldu. Böyle bir isme sahip olduğum için mutluyum.”

“Acı çektiğim zamanlarda, huzuru İslam’da buldum. Barışı, eşitliği ve umudu aşılayan bu dini yavaş yavaş öğrendim. Kendimi böyle çözdüm.”

“G.SARAY’DA OYNARKEN BAŞLADI”

“20 yıllık futbolculuk hayatımda, sahadaki hareketlerim nedeniyle çok yargılandım ve aslında kimse beni tam olarak tanımıyordu. İçinde her an patlayabilecek bir volkan vardı. İslam ile kendimi özdeşleştirmem, 2003 yılında Galatasaray’da oynarken başladı. Müslüman bir ülkede olmak, hayatımın değişmesine neden oldu.” sözlerini söyledi.

“ORUÇ TUTMAK İÇİN FUTBOLU BIRAKTIM”

Müslümanlığı seçtikten sonra daha özgür, daha açık bir insan oldum. Allah’ın bize verdiği bir hayat var ve İslam’ın değerlerini temsil etmeliyiz. Sadece dış görünüşümle değil, görüşlerimle de kendimi anlatmak istedim ve futbolu bıraktım. Futbola devam ettiğim zaman, İslam’ın gerektirdiği her şeyi, örneğin oruç tutmak, yapamıyordum.”

“Gücümü, bilinirliğimi, dünyanın daha iyi bir yer olması için kullanmak istiyorum. Sadece 1-2 insana değil, milyonlarca insana yardım etmek istiyorum. Irka, renklere, başka bir şeye bakmadan, hep birlikte hareket etmeliyiz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir