Ahmet Hakan’dan gazeteciler için özel istek

Hakan, "Bayrama özgü olarak yerimizi “bayram gazetesi”ne terk edemez miyiz? dedi

Ahmet Hakan’dan gazeteciler için özel istek
Ayşe Şeyma Arıkan - 21 Mayıs 2020 Abone Ol

Gazeteci Ahmet Hakan, medya çalışanlarının da dört günlük sokağa çıkma yasağından yararlanması için eski bir uygulama olan “Bayram Gazetesi” teklifinde bulundu.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacağını bildirdi. Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet, bu sokağa çıkma yasağının uygulanmasını hararetle desteklediğini, bu sürecin, virüsün geriletilmesinde önemli bir işlevi olacağını belirtti.

Gazetedeki köşesinde bu sözleri dile getiren Hakan, “Yıllar yıllar önce Türkiye’de Ramazan ve Kurban bayramlarında gazeteler çıkmaz, gazeteciler tatil yaparlardı. Bayram günlerinde de bütün gazetelerin katkılarıyla “bayram gazetesi” diye tek bir gazete çıkardı. Hiç sevmediğim, çok tatsız bir uygulamaydı bu.” sözlerine yer verdi.

Devamında ise; “Ramazan Bayramı’nda dört günlük sokağa çıkma yasağı uygulaması getirilmesi, tatsız da olsa o eski geleneği aklıma getirdi.” diyen Ahmet Hakan, “Acaba sadece bu bayrama özgü olarak böyle bir şey yapılamaz mı? Sadece bu bayrama özgü olarak yerimizi “bayram gazetesi”ne terk edemez miyiz? ifadelerini kullandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir