Alman Güvenlik Konferansı Başkanı: Ermeni ordusuna döneriz” diyerek uyardı!

Alman Güvenlik Konferansı Başkanı: Ermeni ordusuna döneriz” diyerek uyardı!
Haber Merkezi - 21 Aralık 2020 Abone Ol

Türk SİHA’larının Karabağ’daki başarısına vurgu yapan Münih Güvenlik Konferansı başkanı Ischinger: “Çaresiz Ermeni ordusunun yerinde olmak istemiyoruz” diyerek SİHA alımı talep etti.

Azerbaycan ordusunun Karabağ’da 44 gün süren ibretlik savaşla yaşadığı son, başka bir NATO ülkesi Almanya için savaş meselesinin yeniden düşünülmesi gerektiği kanısını uyandırdı.

Münih Uluslararası Güvenlik Konferansı başkanı Wolfgang Ischinger, Der Tagesspiegel gazetesine verdiği mülakatta, Alman ordusunun insansız hava araçlarıyla savaşmadan bir şey yapamayacağını ifade etti. 

Başkan: “Dronlar, bugün finansal olarak karşılayabilen herkes tarafından kullanılan geleceğin savaş aracıdır. Ancak biz yapmıyoruz. Alman askerler yurtdışında tehlikeli operasyonlarda yer alıyor. Devlet oğullarımıza ve kızlarımıza paranın satın alabileceği en iyi korumayı sağlamak zorunda. Alman parlamentosu SİHA’ya karşı çıkıyormuş. Bunun savaş uçaklarından farkı yok.  Karabağ’daki savaşta olanları gördünüz.  SİHA’larla imha edilen aciz Ermenistan ordusunun yerinde olmak istemiyoruz” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir