Amerikan geleneği olan başkan adaylarının TV karşılaşması gergin geçti! Biden ağzı bozuk çıktı!

Amerikan geleneği olan başkan adaylarının TV karşılaşması gergin geçti! Biden ağzı bozuk çıktı!
Haber Merkezi - 30 Eylül 2020 Abone Ol

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratların Adayı Joe Biden arasında gerçekleşmesi planlanan canlı televizyon tartışmalarının ilki, adayların karşılıklı söz kesmeleri, suçlamalar ve hakaretler eşliğinde yapıldı.

Trump, tartışma boyunca mütemadiyen Joe Biden’ın sözünü kesip üst üste konuşarak, Biden’ın dikkatini dağıttı. Biden altta kalmadı Trump’a; “faşist”, “palyaço”, “Amerika tarihinin en kötü başkanı”, “Putin’in köpeği”, “Çeneni kapatacak mısın adamım?” gibi sözlerle saldırdı.

Biden rakibini New York Times’ın, Trump’ın 2016 ve 2017’de sadece 750 dolar federal gelir vergisi ödediği haberiyle vurmaya kalktı. Trump milyonlarca dolar vergi ödediğini söyledi. Biden “ortalama bir öğretmen Trump’tan daha çok vergi ödüyor” dedi.

Biden, Trump’a konuşurken; “Donald bir dakika sessiz olur musun?” dedi ve ekledi; “Burada söylediği her şey yalan.”

Moderatör Chris Wallace, Trump’ın Biden konuşurken araya girmemesini isterken “Kampanya ekibiniz, her iki tarafın iki dakika sözü kesilmeden konuşmasını kabul etti. Söz kesilmeden. Sizin tarafınız bunu kabul etti. Lütfen kampanyanızın kabul ettiği kurala uyun.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir