Bakan Mustafa Varank’tan aşıya dair müjdeli haberler var! ‘TÜRK AŞISI’

Bakan Mustafa Varank’tan aşıya dair müjdeli haberler var! ‘TÜRK AŞISI’
Haber Merkezi - 27 Eylül 2020 Abone Ol

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen ve aşamaları titizlikle sürdürülen aşı ve ilaçlarda önemli neticeler alınmaya yakın olunduğunu ifade etti.

‘İki aşımızda hayvan deneyleri aşaması bitti’ diyen Bakan, Sağlık Bakanlığına gerekli yasal başvuruların yapıldığını ifade etti.

Varank; ‘Buradaki gerekli değerlendirme ve bu aşıların pilot üretimiyle ilgili tesislerin sertifikalandırılmasından sonra insan denemelerine başlamak istiyoruz’ dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank müjde vererek, hem aşı hem de ilaçla ilgili önemli sonuçların geleceğini ve kamuoyuna duyurulacağını söyledi.

Salgınla mücadelelerinin çok yönlü sürdürüldüğünü dile getiren Varank, pandemi daha Türkiye’ye gelmeden önlem için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Varank; ‘’Kovid-19 tedavisinde kullanılan Favipiravir ilacının yerli sentezi, bizim bilim insanlarımız tarafından geliştirildi. Bir yerli ilaç şirketimiz bunu şu anda üretiyor’’ dedi. Ayrıca Varan, insan denemelerinin de başlayacağını” söyledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir