Bayraktar 1453 koduyla uçan İHA’yı paylaştı Yunan’da tabak çanak kırıldı

Bayraktar 1453 koduyla  uçan İHA’yı paylaştı Yunan’da tabak çanak kırıldı
Haber Merkezi - 29 Mayıs 2020 Abone Ol

Türkiye sınırını ve Meriç civarını kontrol edebilmek için İHA kiralamaya özenen Yunanistan her fırsatta düşmanca tavırdan geri durmuyor. İstanbul’un kuyruk acısını bir türlü unutamıyor. Uzun zaman Osmanlı idaresinde huzur içerisinde yaşamış olmasına rağmen büyük idealinden taviz vermek istemiyor.

Yunan askerleri

Ayasofya’da Kur’an okunacağı haberini alınca dellenen Yunan medyası işi ‘’Helenizme meydan okuyan Türkler’’ manşetlerine kadar getirdi. Siha’nın babası Selçuk Bayraktar 1453-TB2 uçuş koduyla Yunan sınırında devriye atarak adeta peşrev yapan Bayraktar-TB2 isimli İHA görselini sosyal medyada paylaştı.

SİHA’ların Babası Bayraktar

Bayraktar paylaşımına şöyle yazdı;

“En Sevgili tarafından müjdelenen İstanbul’u 21 yaşında fetheden, çağın teknolojisinde öncü bir hükümdar. Bugün, Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştaki gençlerimiz ecdadının izinde inançla yürüyor, bilim ve teknolojide ilerliyor.#İstanbulunFethi’nin yıl dönümü kutlu olsun.”

Cürmünün on katı yaygara seven Yunan’a adeta ayar verdi. İHA’nın rüzgarıyla belki de Yunanistan’da tabak çanak ne varsa kırılmıştır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir