Bu ilçede hiç koronavirüs vakası görülmedi

Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde bugüne kadar hiç koronavirüs vakasına rastlanmadı.

Bu ilçede hiç koronavirüs vakası görülmedi
Hanne Ballı - 12 Mayıs 2020 Abone Ol

Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden itibaren Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde tek bir vaka bile görülmedi. İlçe kaymakamı Uğur Ünsal, durumu vatandaşın alınan tedbirlere harfiyen uymasına ve rehavete kapılmamasına bağladı.

“DOĞAL BESLENİYORUZ”

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız ise,  “İlçemizde şu ana kadar pozitif bir vaka görülmedi. Halkımız çok duyarlı, onlara çok teşekkür ediyoruz. Ama vaka görülmemesinde de ayrı bir önemi olduğunu düşündüğüm; bölgenin doğasının ve burada yetişen ürünlerin, ağasar balı, tereyağının, peynir ile insan profilinin etkisi olduğunu düşünüyorum. Adına türküler yazılan balın da koronavirüse iyi geldiğini düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bölge halkı da hem organik ve doğal beslenmenin, hem de ilk günden beri bütün hijyen kurallarına uymanın etkili olduğunu düşünüyor. Taksi sürücüsü bir vatandaş aldığı önlemleri şöyle açıkladı, “Yolcularımız için dezenfektan bulunduruyoruz. Kurallara uymalıyız. Halen de devam eden bir süreç, şu an için bir rehavet de görmüyoruz”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir