Cem Yılmaz’ın SMA hastalarıyla ilgili son paylaşımı gündem oldu!

Cem Yılmaz’ın SMA hastalarıyla ilgili son paylaşımı gündem oldu!
Haber Merkezi - 4 Ocak 2021 Abone Ol

Stand-up’çı Cem Yılmaz İstabul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Milli Piyango gelirinden SMA hastalarının tedavisine pay ayrılması ile ilgili tweetini paylaşarak: ”Şimdi bu fikre bir şey desek ‘vay siyaset yapıyosun’ deniliyor. 2-3 aydır bu konuda yüzlerce çaresiz insan ile görüştüm, bazılarına elimden geldiğince yardım ettim. Olmuyor yetmiyor. Milli piyango için bundan güzel bir öneri olamaz gelin yapın bu iyiliği”yazdı.

Bunun üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Kampanya düzenleyerek zikredilen rakamlar, önerilen finansal kaynaklar bu zamana kadar çocuklarımızın tedavisi için ayrılan kaynağın yanında hiçbir değer ifade etmemektedir. Mesele kaynak meselesi değildir. Ülkemiz her şart altında vatandaşının tedavisini yapabilecek güçtedir. Burada esas konu ahlak sınırlarını aşarak devletimizi aciz göstererek küresel ilaç şirketlerinin savunuculuğunu yapmaktır.” şeklinde cevap verdi.

Cem Yılmaz’ın daha önce konu ile alakalı:  “Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın verdiği bilgiyi paylaşıyorum, SMA’lı hiç bir çocuk tedaviden mahrum kalmayacak, devlet için ilacın yüksekliği mesele değil dediler. Bu iyi kısımı sağ olsunlar.” şeklinde bir paylaşımı varken yeni tweeti, aynı konuda farklı tavır geliştirerek böyle önemli bir hassasiyeti politize ettiği yorumlarına sebep oldu.



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir