Cumhurbaşkanı’nın ”Kanal İstanbul için son aşamaya gelindi” ifadesine İmamoğlu’ndan meydan okuma gibi cevap!

Cumhurbaşkanı’nın ”Kanal İstanbul için son aşamaya gelindi” ifadesine İmamoğlu’ndan meydan okuma gibi cevap!
Haber Merkezi - 28 Kasım 2020 Abone Ol

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kanal İstanbul projesinde sona gelindi. Uluslararası ihaleye çıkacağız” rest niteliğinde karşılık vererek; “Çok net ifade edeyim ki, ‘son’ tanımı doğru. Kanal İstanbul’un sonu gelmiştir. Çünkü yapılmayacaktır. Biz onun proje olarak sonunun gelmesini istiyoruz” dedi.

İmamoğlu İzmit Belediyesi ile ortak KİPTAŞ marifetiyle yapılacak ‘Afet Odaklı Sosyal Konut’ projesinin temel atma töreninde verdiği demeçle yeni bir polemiğin adeta fitilini ateşledi.

İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasını yolda okuduğunu belirterek; ”Çok net ifade edeyim ki; ‘son’ tanımı doğru. Kanal İstanbul’un sonu gelmiştir. Çünkü, yapılmayacaktır. Vatandaşımızın nezdinde de sonu gelmiştir, dünyanın itibarlı finans kuruluşlarının, itibarlı yapı firmalarının nezdinde de sonu gelmiş bir projedir” diyen İmamoğlu, “Biz, onun proje olarak sonunun gelmesini istiyoruz. Niçin? Çünkü; İstanbul’un sonu gelmesin diye, İstanbul’un geleceği kurtulsun diye. Bu yöndeki faaliyetlerimiz devam edecek” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir