Ekmek düşmanı Canan hoca koronayla mücadelede karbonat önerdi

Ekmek düşmanı Canan hoca koronayla mücadelede karbonat önerdi
Haber Merkezi - 5 Ekim 2020 Abone Ol

Ezber bozan açıklamalarıyla gündeme gelen Canan Karatay koronavirüs ilk başladığı dönemlerde, önce normal gripten ölenlerin sayısının çok daha fazla olduğunu açıklayarak balon bir şöhret yaratılmaya çalışıldığını ima etmiş, sonra da kelle-paça yiyerek korunma önermişti. Şimdi de sağlık çalışanlarının dezenfekte olması için karbonat öneren Canan hoca’ya meslektaşından reddiye geldi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Prof Dr. Canan Karatay’ın sağlık çalışanlarının karbonatla gargara yaparak korunması gerektiğine dair yaptığı çıkışa karşı halkın bunların yalan olduğunu ve Canan Karatay ve benzerlerinin böyle açıklamaları bunu gündeme gelebilmek için yaptıklarını söyledi.

Mehmet Ceyhan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Karatay’ı işaret ederek, artık pek sesi çıkmayan birinin karbonatla gargaranın korona virüsü öldürdüğünü söylediğini, halkın bunların yalan olduğunun farkında olduğunu yazdı.

Ceyhan, sağlık çalışanları canı pahasına mücadele verirken, güvenlikve basın çalışanları yaşamlarını tehlikeye atarken, bilim insanlarının mantıklı açıklamalar yapması tuzlu suyla, kelle-paça ile insanların yanıltılmamasını istedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir