Erdoğan’ın açıkladığı yeni korona tedbirleri başlıyor! Şartları ne?

Erdoğan’ın açıkladığı yeni korona tedbirleri başlıyor! Şartları ne?
Haber Merkezi - 18 Kasım 2020 Abone Ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı koronavirüs kısıtlamaları İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine ulaştırıldı. Buna göre, hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı sürelerde vatandaşlar, özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahate çıkmayacak. Ancak istisnai durumlarda izin alanlar özel araçlarıyla seyahat edebilecek.

Hastaneden taburcu olup evine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olanlar, kendisi veya eşinin, birinci derece yakınlarının cenazesine katılmak için en fazla 4 kişi, bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp evine dönmek isteyen (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz etmek kaydıyla), askerlik hizmetini tamamlayarak evlerine dönmek isteyen, günlü sözleşmeye davet yazısı olan, ceza infaz kurumlarından salıverilenler hakkında muafiyet var. Bu gibi durumu olanlar İçişleri Bakanlığı’na ait EBAŞVURU ve ALO 199 sistemleri üzerinden ya da Valilik/Kaymakamlıklara doğrudan başvuru yoluyla Seyahat İzin Kurullarından izin almak kaydıyla özel araçlarıyla seyahat edebilecekler.

Ayrıca 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00’a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması kararı alındı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir