ERMENİSTAN AZERBAYCAN’A SALDIRDI! Çok sayıda can kaybı var! Ermeni her zaman ki gibi çeteleşip soykırıma kalkıştı!

ERMENİSTAN AZERBAYCAN’A SALDIRDI! Çok sayıda can kaybı var! Ermeni her zaman ki gibi çeteleşip soykırıma kalkıştı!
Haber Merkezi - 27 Eylül 2020 Abone Ol

Ermenistan güçleri Azerbaycan’ın sivil halk ve askeri bölgelerine saldırdı. Azerbaycan’dan yapılan açıklamada ”Ermenistan cephe hattı boyunca geniş çaplı saldırı düzenledi. Azerbaycan mevzileri ve sivil yerleşim yerleri hedef alındı, sivil can kayıpları var” ifadelerine yer verildi.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırıları sonrası Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Ermenistan ordusuna ait askeri araçları imha ettiklerini duyurdu. Aliyev; ‘Şehitlerimizin kanı asla yerde kalmayacak. Ermenistan’ın yasa dışı bir şekilde topraklarımıza yerleşmeye çalışmasına izin vermeyeceğiz. Karabağ bizimdir’ dedi.

Öte yandan Azerbaycan Ordusu, Ermenistan saldırılarına jet yanıt verdiklerini ve 12 adet OSA uçaksavar füze sisteminin imha edildiğini ilan etti.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ‘Uluslararası toplum bu tehlikeli provokasyona acilen dur demeli’ dedi. Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise ‘Azerbcaycan nasıl isterse aynen o şekilde yanlarında olacağız’ dendi.

Saldırıdan çeşitli ülkelere mensup basın mensupları da zarar görürken Türk gazeteciler de ölümden döndü. Azerbaycan’ın verdiği jet yanıttan sonra şoka giren Ermenistan’da sıkı yönetim ilan edildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir