Fransa ve BAE Akdeniz’de güçsüz kalsın diye Türkleri Ermeniye arkadan hançerletti! Ermeni ordusu kaçınca PKK’lı terörist transfer ettiler!

Fransa ve BAE Akdeniz’de güçsüz kalsın diye Türkleri Ermeniye arkadan hançerletti! Ermeni ordusu kaçınca PKK’lı terörist transfer ettiler!
Haber Merkezi - 29 Eylül 2020 Abone Ol

Azerbaycan ordusunun karşısında bir varlık gösteremeyen Ermenistan ülke haysiyetini bir kenara bırakarak meydana PKK’lı teröristleri sürdü. İran üzerinden transfer edilen teröristler Fuzuli ve Cebrayil’de Azeri ordusuna karşı savaştırılıyor.

Azerbaycan’ın yerleşim birimlerine kalleş saldırılar düzenleyerek savaş başlatan Ermenistan çetesi, meydanda rezil olunca cepheye PKK’lı teröristleri transfer etti.

Dağlık Karabağ’ı işgal etmek için hamle yapan Ermeniler, Suriye’den ithal teröristleri Azeri ordusuna karşı savaştırıyor. Çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Fuzuli ve Cebrayil bölgeleri ile Karabağ’ın kuzey bölgelerinde leşlerin çoğunun PKK’lı teröristler olduğu belirlendi.

Ermenistan, önceki gün Azerbaycan topraklarında saldırmadan önce Fransa’nın Suriye ve Irak kuzeyinde PKK’lı teröristlerden oluşturduğu Ermeni taburların bölgeye sevk etmişti.

Ermenistan Türkiye’yi Doğu Akdeniz’de köşeye sıkıştırmak isteyen Fransa, Rusya ve Birleşik Arap Emirliklerinin desteğiyle bu saldırıları yapmakta. Azerbaycan ise kardeşliğine güvendiği Türkiye dışında hava sahasını tüm ülkelere kapattı. Azerbaycan’ın Rusya’ya da hava sahasını kapatması iki ülke arasındaki güvensizliğin açık göstergesi olarak yorumlandı. (Yeni Şafak)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir