Futbolcu Arda Turan tarihleri karıştırınca sosyal medyada gündem oldu

Turan, eleştirilere, "İnsanlık hali" dedi

Futbolcu Arda Turan tarihleri karıştırınca sosyal medyada gündem oldu
Ayşe Şeyma Arıkan - 20 Mayıs 2020 Abone Ol

19 Mayıs ile 23 Nisan’ı karıştıran Arda Turan tepkilerin üzerine açıklama yaptı.

Arda Turan, Instagram hesabından paylaştığı videoda resmi bayramları karıştırdı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı  sebebiyle bir video paylaşan ünlü futbolcu; “19 Mayıs Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

Arda Turan’ın 19 Mayıs ile 23 Nisan’ı karıştırması üzerine sosyal medyadan tepki yağdı. Tepkiler üzerine Arda; “Bir günde yüzlerce video isteği geliyor. Doğum günü, bayram, özel günler vs. kimseyi kırmamaya özen gösteriyorum. Ramazan ayı, iftar vakti, oruç tutuyorum. İnsanlık hali. İnsan dalabilir. Bunda bu kadar büyütecek bir şey yok. Umarım bunu konu eden insanlar hayatlarında en az benim kadar ülkesine hizmet etme fırsatını bulurlar.” sözlerini Instagram hesabından paylaştı.

 Eşi Aslıhan Turan da gelen eleştirilere uzun bir karşılık verdi. İşte o sözler:

Arda Turan ve Aslıhan Turan

”Memleketimin sığ manteliteli insanları artık başkalarının hayatlarını, sadece o hayatı yaşayamadıkları için eleştirmeyi, bunu kendinde hak görmeyi, mütemadiyen mutsuzluk ve hazımsızlık duygusu ile beslenmeyi verilen emeği, değeri, özveri ve hassasiyeti görmezden gelerek; kadın, erkek, çoluk, çocuk ayırt etmeksizin hadsizlik yapmayı artık bıraksa da insanlık adına ahlaki bir adım atsak.

Dobralık ve cesaret klavye başında onu bunu topa tutmak değildir. Bu tam aksine korkaklıktır. Yazdıklarının arkasında durabileceği veyahut yüzümüze söyleyebileni az gördük. Fakat velev ki niyetlendi orada da bir “destur” demeli insanoğlu.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir