Gülşah Saraçoğlu kendi açtığı davaya katılmadı!

Gülşah Saraçoğlu kendi açtığı davaya katılmadı!
Haber Merkezi - 28 Kasım 2020 Abone Ol

Ünlü modacı Gülşah Saraçoğlu, 3 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul Şişli’de yolda yürürken bir inşaattan başına kum dolu mukavva karton düştü. Yaralanan modacının şikayetçi olmasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı. Ancak ne Saraçoğlu ve de sanık duruşmaya katılmayınca haklarında zorla getirme kararı çıkarıldı.

33 yaşındaki inşaat sorumlusu Cihan Sarı: “İnşaattan aşağıya düşebilecek uzaklıkta bir şey bırakmadık. Binanın içine kartonları toplamak için giren şahıslar aşağıya fırlattıkları sırada Gülşah Saraçoğlu’na denk gelmiş olabilir. Bizim olayda kusurumuz yoktur” demişti.

Adli Tıp Kurumu raporunda Gülşah Saraçoğlu’nun basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte yaralandığını ancak şüpheli Cihan Sarı’nın olayda, 1. derecede asli tam kusurlu olduğuna yer verdi. Davanın İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmasına 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Cihan Sarı ve davacı Gülşah Saraçoğlu katılmadı.

Mahkeme, usulüne uygun davet tebliğ edilmesine rağmen duruşmaya katılmayan müşteki Gülşah Saraçoğlu ile sanık Cihan Sarı’nın mevcutlu olarak ‘zorla getirilmesine’ karar vererek duruşmayı erteledi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir