Hulusi Akar kükredi!

Hulusi Akar kükredi!
Haber Merkezi - 26 Eylül 2020 Abone Ol

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’ın provokasyonlarla gerilimi tırmandırdığı Doğu Akdeniz’le ilgili yaptığı açıklamada kararlılık mesajı verdi.

Gerilimin tırmandığı Doğu Akdeniz ile ilgili açıklamalarda bulunan Milli Savunma Bakanı adeta kükredi. Akar; “Ege, Doğu Akdeniz ve Karadeniz başta olmak üzere tüm denizlerde hak, alaka ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumaya devam edecektir.” dedi

Ulusal savaş gemisi projesi Milli Gemi (MİLGEM) ile ilgili Akar, “Başta MİLGEM olmak üzere yerli ve millî savunma sanayiimizin el emeği, göz nuru yeni deniz sistemleri projelerinin hayata geçirilmesiyle Deniz Kuvvetlerimiz çok daha güçlü bir konuma ulaşacak” dedi.

Hulusi Akar şunları söyledi;

“Son dönemde Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmeler göstermektedir ki modern bir deniz gücüne sahip olmak ülkemiz için hayati önemi haizdir.

Başta MİLGEM olmak üzere yerli ve millî savunma sanayiimizin el emeği, göz nuru yeni deniz sistemleri projelerinin hayata geçirilmesiyle Deniz Kuvvetlerimiz çok daha güçlü bir konuma ulaşacak; Ege, Doğu Akdeniz ve Karadeniz başta olmak üzere tüm denizlerde hak, alaka ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumaya devam edecektir.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir