Kapalıçarşı’nın açılış tarihi ve yeni kuralları açıklandı

İstanbul’un asırlardır alışveriş sembolü haline gelmiş tarihi Kapalıçarşı, 1 Haziran tarihinde kapılarını yeniden açıyor

Kapalıçarşı’nın açılış tarihi ve yeni kuralları açıklandı
Ayşe Şeyma Arıkan - 23 Mayıs 2020 Abone Ol

Koronavirüs salgını sebebiyle kapatılan, İstanbul’un asırlardır alışveriş sembolü haline gelmiş tarihi Kapalıçarşı’nın, 1 Haziran tarihinde açılacağı duyuruldu.

Kurallar çerçevesinde törenle açılacak olan Kapalıçarşı’ya girerken maske takılacak ve dezenfektan kullanılacak. İçerde en fazla üç saat kalınabilecek ve dükkanlarda aynı anda sadece iki müşteri olacak.

Kapalıçarşı’nın depremlerin dışında ilk kez kapandığını söyleyen Kapalıçarşı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kurtulmuş, “Her şey normale döndükten sonra Kapalıçarşı’mız eski günlerine dönecektir” dedi.

Fatih Kurtulmuş, esnafın maddi durumu için ise “Ramazan ayında düğünler olmadığı için zaten içeride bir hareketlenme olmazdı. Kapalıçarşı esnafı sağlıklı bir şekilde buraya geldiğinde işlerini yıl sonuna kadar toparlayacaktır. İnşallah bereketli bir başlangıçla bu dönemi devam ettiririz. Burada çok vakıf kiracısı var. Kiraları üç ay öteleme, aidatları altı aya yayma şeklinde bir çözüm bulundu. Burada güvenliği ve temizliği idare ettiğimiz için belirli aidatların alınması gerekiyor. Yönetim olarak aidatları dört ay erteledik.” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir