Karizmayı ver Petrolü al…

Karizmayı ver Petrolü al…
Ateş Ülgen - 23 Mayıs 2020 Abone Ol

Dünya devi, büyük patron, alemin jandarması sayılan ABD, covid-19 salgınında yerlerde sürünen bir ülke halini alıverdi. Büyük başın derdi de büyük olurmuş hani. Uzmanlar Amerika devinin varlığının aslında pamuk ipliğine bağlı olduğuna, işleyen sistemin domino etkisiyle kısa zamanda yer ile yeksan olabileceğine işaret ediyor.

Sosyal güvenlik ve sağlık sisteminin çökmüş durumda olduğu, cesetlerin konacak yer bulunamadığından istiflendiği, halkın çaresizliği vs. dünya kamuoyundan gizlenemiyor. Bireysel silahlanmanın had safhada olduğu bilinen ABD’de ordu mevcudundan kat kat fazla ağır silahlanmış halk var.

İşte durum bu haldeyken Trump: ‘’Fabrikalar, iş yerleri kapalı. Kimse virüsten dolayı araç kullanamıyor. Petrol fiyatları bu yüzden düştü. Stratejik rezervimize ek olarak 75 milyon varil petrol alacağız. Bunu depolayacak yerimiz var. Şimdi petrol almanın tam zamanı’’ açıklamasını yaptı.

Ölüleri koyacak yer bulamazken petrol konan yerini fullemek, halkına ve dünyaya karşı küçük düşme pahasına krizi fırsata çevirmek… Karlı bir değiş tokuş gibi gözüküyor mu?Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir