Kaytarma saatleri resmi saat oldu! Yeni kaytarma saati: sabah 10 – öğle 3 mü?

Kaytarma saatleri resmi saat oldu! Yeni kaytarma saati: sabah 10 – öğle 3 mü?
Haber Merkezi - 19 Eylül 2020 Abone Ol

Genellikle kurumlarda dürüst çalışan çoğunluk personelin sinir olduğu kaytarmacı tipler mesai yapar. Bu aslında mesai yapar görünümünde bir kaytarmadan ibarettir. Sabah girişten bir saat akşam çıkıştan 1.5 saat hatta bazen öğleden sonra arazi olarak hem milli verimliliği düşürür hem de kul hakkı yerler.

Artan korona vakaları nedeniyle İstanbul Valiliği kamu ve özel sektörde mesai saatlerini daralttı. Bunun en çok kaytarmacı uyanık azınlığın işine gelerek bankamatik memuriyeti artıracak br uygulamaya dönüştürülmesinden endişeleniliyor.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya  İstanbul’da kamu ve özel sektörde mesai saati saatlerinin değiştirildiğini ilan etti. Yerlikaya, esnek mesai saatlerine geçildiğini ifade ederek;‘Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizde 8-16.30, diğer kamu kuruluşlarımızda 9-16.30 mesai uygulanacak. Jandarma, sahil güvenlik komutanlığında ise 8 ve 9’da mesaiye başlayacak’ dedi. Yerlikaya, İstanbul’da ana sınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin 21 Eylül günü saat 09.00’da der başı yapacağını da söyledi. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 66 kişi vefat etti. 1648 yeni vaka kaydedildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir