Sokağa Çıkamadığımız Korona Günlerinde İzlenebilecek 10 Mini Dizi

Keşke hiç bitmese diyeceğiniz film Tadında mini diziler.

Sokağa Çıkamadığımız Korona Günlerinde İzlenebilecek 10 Mini Dizi
Özge - 6 Mayıs 2020 Abone Ol

Bir kaç saatinizi ya da bir kaç gününüzü ayırarak bitirebileceğiniz, birbirinden sürükleyici ,film tadında mini dizileri sizler için derledik.

10. Law & Order True Crime  – 2017 IMDB 7,4

Gerçek suçlar üzerine kurulu olan True Crime, her sezonunda Amerika’nın yakın tarihinde işlenen davaları ele alıyor.8 bölümden oluşan dizi, ilk sezonunda 1989 yılında ailelerinin cinayeti ile yargılanan Menendez Kardeşler’in davasını konu ediniyor.

9.The Outsider -2020 IMDB 8,0

Stephen King’in  romanından uyarlanan, HBO yapımı dizi 11 yaşındaki bir çocuğun cinayetinin ardındaki esrarengiz olayları ele almaktadır.Kısa sürede Imdb’nin en popüler dizileri arasına yükselen The Outsider polisiye gizem türünün başarılı örneklerinden.

8.  Angels in America – 2003 IMDB 8,2

Altı bölümden oluşan dizi Tony Kushner’in aynı adlı pultizer ödüllü oyunundan uyarlanmıştır. Al Pacino, Meryl Streep,Ben Shenkman gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı dizi ırkçılık, eşcinsellik ve adalet gibi konuları birleştirerek birden fazla insanın hikayesini ele alıyor.

7.  11.22.63. – 2016  IMDB 8,2

Stephen King’in romanından uyarlanan 11.22.63 ana karakterimiz Jake Epping’in zamanda yolculuk hikayesini anlatıyor. John F. Kennedy suikastını önlemek üzere zamanda yolculuk yapan Epping’in hayatının aşkı ile karşılaşması önüne büyük engeller çıkmasına sebep oluyor

6. The Pacific – 2010 IMDB 8,3

Savaş sahnelerinin oldukça gerçekçi çekildiği The Pacific 10 bölümden oluşuyor. İkinci Dünya Savaşı döneminde pasifik cephesinde yaşanan Amerikan ordusunun Japon ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatıyor.

5.Masum- 2017 IMDB 8,5

Berkun Oya’nın Bayrak adlı oyunundan uyarlanan, kadrosunda Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık,  Serkan Keskin, Tülin Özen gibi başarılı oyuncuların yer aldığı sürükleyici bir polisiye-suç dram dizisi.

4.The Night Of -2016 IMDB 8,5

Sekiz bölümden oluşan polisiye-suç-gizem konulu HBO yapımı dizi, merkezinde “Katil kim?” sorusunu ele alıyor. 5 dalda Emmy ödülü kazanan yapım, 3 dalda Altın Küre adaylığı elde etmiştir.

3. Dekalog 1989 IMDB 9,0

Başarılı yönetmen Krzysztof  Kieślowski’nin 10 bölümlük televizyon dizisi şeklinde çektiği seride, her bölüm ayrı bir konu içeriyor ve farklı oyunculardan oluşuyor. Her bir bölümün konusu Tanrı’nın Musa’ya gönderdiğine inanılan 10 emirden yola çıkarak kurgulanıyor.

2. Chernobyl-2019 IMDB 9,4

Tarihe Çernobil faciası olarak geçen, 1986 yılında o dönem Sovyet Rusya’ya bağlı olan Ukrayna’nın Pripyat şehrinde yaşanan Çernobil Nükleer Santrali’nde reaktör 4’ün patlaması ile sonuçlanan nükleer kazanın anlatıldığı bir yapım. Beş bölümden oluşan dizi, insan eliyle gerçekleştirilmiş büyük felaketi ve bu felaketin getirdiği kayıpları başarılı bir şekilde izleyici ile buluşturuyor.

1. Band of Brothers 9,5 2001

10 bölümden oluşan ve İkinci Dünya Savaşı döneminde Amerikan ordusundaki 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin savaş sırasında yaşadıkları deneyimler odak noktasına konularak çekilen dizi insanlık tarihinin kanlı savaşını gözler önüne seren başarılı bir yapım.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir