Kişisel bakıma çuvalla ara harcayanlara evsel çözümler

Kişisel bakıma çuvalla ara harcayanlara evsel çözümler
Enes Oruç - 9 Mayıs 2020 Abone Ol

Yine çoğumuz evlerdeyiz. Yemek, temizlik, ev işleri derken birçok kadın için hayat her zamankinden daha yorucu geçiyor olmalı. Ama yine de kendinize zaman ayırmanız, kitap okumak, film izlemek gibi aktivitelerin dışında da kendinizle ilgilenmeniz, psikolojinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Bunun için size mis kokulu bir maske tarifi vermek istiyorum: Çikolatalı Maske!

Malzemeler:

2 yemek kaşığı süt kreması (yoksa suyu süzülmüş yoğurt da olabilir)

1 tatlı kaşığı kakao

2-3 damla papatya veya lavanta yağı (yoksa zeytinyağı da olabilir)

İşte bu kadar!

Malzemeleri iyice karıştırıp, göz çevreniz hariç tüm yüzünüze uygulayın. Sevdiğiniz bir müziği açıp, ayaklarınızı yüksekçe bir yere uzatın. Cildiniz maskeyi emerken, bacaklarınız da dinlensin. Bu muhteşem, buram buram çikolata kokan maske, sizi iyi hissettirerek modunuzu yükseltecektir.

Çikolata Maskesi

10-15 dakika maskeyi cildinizde tuttuktan sonra, ister ılık suyla yıkayın, isterseniz de peeling gibi masaj yaparak cildinizden arındırın. Kakao cilt için son derece etkili bir antioksidandır. Ayrıca ciltte siyah nokta oluşumunu engeller. Maskeyi temizledikten sonra, nemlendiricinizi cildinize masaj yaparak sürmeniz etkiyi daha da arttıracaktır.

Şu kısacık mola hem cildinize hem ruhunuza iyi gelecek. Lütfen kendinize ilgi göstermeyi, bu stresli dönemde kendinizi sevmeyi ihmal etmeyin. Unutmayın, size en çok siz lazımsınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir