KKTC seçim sonuçları Rumları adeta felç etti!

KKTC seçim sonuçları Rumları adeta felç etti!
Haber Merkezi - 21 Ekim 2020 Abone Ol

Sağın adayı Ersin tatar’ın seçimleri kazanması beklenti içerisindek Rumları yasa boğdu. meydanda kaybedip masada kazanmaya alışkın Rum kesimi gazetelerinde; “Tatar’ı gördük, donduk kaldık”, “Tüm beklentiler, hesaplar altüst oldu, ”Erdoğan kazandı”, ”Ülkücüler bayram ediyor” gibi başlıklarla sonuçları duyurdular.

Kaderin cilvesi o ki Türk vatanseverleri de diğer adayın bu kadar oy almasına hayıflanıyor. Çiçeği burnunda Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Oy veren ve vermeyen tüm yurttaşlarıma teşekkür ederim. Kıbrıs’ta demokrasi vardır, Kıbrıs Türk halkı haklı olduğu davasında bir kez daha seslenişte bulundu. Halkın verdiği bu görevi en iyi şekilde yürüteceğim” diyerek mazbatasını alarak görevine başladı.

Rumların istediği fka seçilemeyen aday ve eski Cumhurbaşkanı Akıncı ise; “Sayın Ersin Tatar’a hayırlı olsun. Bu sonucun çıkmasında rol oynayanları da tebrik ederim. Bundan sonraki süreç siyasi hayatım bakımından 45 yıllık bir dönemin sonudur” diyerek siyas hayatına nokta koyduğunu ilan ettti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir