Korona günlerinde yeni düğün düzeni provası yapıldı

Diyarbakır’da bir düğün salonu koronavirüs tedbirlerine uygun olarak yeni tip düğün provası gerçekleştirdi. Düğünde misafirlere maske ve el dezenfektanı verildi.

Korona günlerinde yeni düğün düzeni provası yapıldı
Haber Merkezi - 13 Mayıs 2020 Abone Ol

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle kapatılan düğün salonlarının yaz aylarında yoğunluk yaşaması beklenildiğinden dolayı Diyarbakır’da bir düğün salonunda hijyen kurallarına uygun düğün provası yapıldı.

Diyarbakır’da bir düğün salonu, koronavirüs nedeni ile alınan tedbirler kapsamında ‘yeni tip düğün’ provası gerçekleştirdi. Düğünde vatandaşlara maske dağıtılırken, elleri de dezenfekte edildi. Masa ve sandalye yerleşiminde sosyal mesafe kuralı göz önüne alındı.  Sosyal mesafeye uyularak kına yakıldı, nikâh kıyıldı, takı töreni gerçekleştirildi ve halaylar da mesafeye uyularak çekildi.

Düğün salonu işletmecisi Suphi Güneş önceliğinin vatandaşın sağlığı olduğunu belirtti. Yaptıkları prova düğünün başarılı geçtiğini belirten Güneş, düğün salonuna fabrika olarak baktıklarını ifade etti.  Düğün salonlarının gıda, beyaz eşya, mobilya, kuyumcu gibi kurumlarla olan dolaylı ilişkisi ile 500 kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.  Bu fabrikanın kapalı olması sebebiyle bu sayıda kişinin de işsiz kaldığını ifade etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir