Korona virüs salgınına karşı ekmeği 90 derecelik fırında tutun

Korona virüsten korunma önlemleri kapsamında, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.Mustafa Erbaş,alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.

Korona virüs salgınına karşı ekmeği 90 derecelik fırında tutun
Özge - 19 Mayıs 2020

Koronavirüs salgınına karşı her gün yeni bir öneri daha geldiği şu günlerde korona virüsten korunma önlemleri kapsamında, Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.Mustafa Erbaş, ekmeklerin sıcaklığı 90 derece olan fırında 10 dakika tutulması önerisinde bulundu.

Ayrıca Prof. Dr. Erbaş, markette geçirilecek süreyi azaltmak için alışverişe liste yapılarak çıkılmasını, nakit yerine temassız kredi kartı kullanılmasını ve mutlaka maske ile eldiven takıp, dezenfektan ya da kolonyalı mendil bulundurulmasını önerdi.

Market arabasını eldivenle tutmak gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Erbaş, market içerisinde diğer kişilerden en az 3 adım uzak durarak sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.Ayrıca açıkta satılan ürünler yerine paketli ya da markette poşetlenmiş ürünlerin tercih edilmesini tavsiye etti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


reklam alanı
reklam alanı
reklam alanı