Koronavirüs döneminde evcil hayvan sahipleri nelere dikkat etmeli?

Evcil hayvanlarımızın, yaşanan gelişmelerden olumsuz yönde etkilenmemeleri adına birkaç önlem almakta fayda var.

Koronavirüs döneminde evcil hayvan sahipleri nelere dikkat etmeli?
Hanne Ballı - 25 Mayıs 2020 Abone Ol

Koronavirüs salgını bizi etkilediği kadar sevimli dostlarımızı da etkiliyor. Değişen rutinlerimizin ve alışkanlıklarımızın, aynı yaşam alanlarını paylaştığımız dostlarımıza olumsuz yansımaları olabiliyor. Yine de küçük değişiklikler ve biraz alakayla her şeyi yoluna koymak mümkün.

Egzersize Devam

Sosyal izolasyonla beraber evlerimize kapanmış olabiliriz. Ancak minik dostlarımızın açık havada dolaşmaya bizden daha çok ihtiyacı var. Maskenizi takıp önleminizi alarak onları açık havaya çıkarmaktan çekinmeyin.

Yeni Oyuncaklar Alın

İlgisini çekecek yeni oyuncaklar edinin. Özellikle ısırmaya ve çiğnemeye dayanıklı olanlar onu biraz sakinleştirecektir. Son günlerde popüler olan bir oyunu deneyebilirsiniz: Bir bulmaca oyununun içine ödül maması koyun ve çözmesini sağlayın.

Fark Edin

Sürekli size bakıyor, çekiştiriyor, oyuncaklarını getiriyor kısaca dikkatinizi çekmeye çalışıyorsa ona karşı ilginizi yitirdiğinizi düşünüyor olabilir. Bu durumda mutlaka onunla oynayın ve bol bol gülün. Gülüşünüz onu çok rahatlatacaktır.

Kişisel Alan

Sevimli dostunuz her ne kadar arkadaşlığınızdan mutlu olsa da sizi her zaman yanında istemeyebilir. Belirli aralıklarla kendi halinde kalmasını sağlayın.  Böylelikle, eski rutininize döndüğünüzde, örneğin işe gitmeniz gerektiğinde ayrılma sorunları yaşamazsınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir