Daha sağlıklı saçlar için mucize ürün: Limon

İçeriğindeki yüksek vitamin ve minerallerle bağışıklığımızı koruyan limon saçlarımız için de oldukça faydalı.

Daha sağlıklı saçlar için mucize ürün: Limon
Hanne Ballı - 9 Mayıs 2020 Abone Ol

Kış aylarında bolca tükettiğimiz limon, bağışıklık ve sindirim sistemimize iyi geldiği kadar içerdiği yüksek oranda C vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum, bakır ve folik asitler sayesinde saçlarımız için de oldukça faydalı.

Örneğin, kepek gibi inatçı bir problemi bile limonla çözmek mümkün. Çünkü hem var olan kepekleri yok eder hem de kepeklenmeye engel olur. Bununla beraber saç derisini de temizler ve tıkanıklıkların açılmasına yardımcı olur. Ayrıca, saç tellerini kalınlaştırır ve saçların gürleşmesini sağlar.

Eğer saçlarınızın rengini açmak istiyorsanız limonu kullanabilirisiniz. Limon suyunu saçınıza uygulayıp güneşte bekleyin, renginin açılmaya başladığını göreceksiniz.

Yağlı saçlar için de bir kurtarıcı olan limon, saçı hem besler hem de yağlanma hissinden kurtarır. Ancak çok sık kullanmamakta fayda var, aşırıya kaçıldığında saç diplerinde kuruluğa sebep olabilir.

BONUS: LİMONLU SAÇ MASKESİ TARİFİ

2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu,  3 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı zeytinyağını bir kasede karıştırın. Karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra şampuanla yıkayın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir