Mesai saatleri mecburen kısaltıldı!

Mesai saatleri mecburen kısaltıldı!
Haber Merkezi - 1 Aralık 2020 Abone Ol

Cumhurbaşkanlığı kararıyla, kamuda mesai mesai saatleri yeniden belirlendi. Kamu mesaisi 2 Aralık’tan itibaren 10.00-16.00 saatleri arası olacak.

Kovid-19 salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla salgınla mücadele ve etkilerinin azaltılması faaliyetlerinin kesintiye uğratılmaması ve kamu hizmetlerinin aksatılmaması şartıyla mesai saatlerinde düzenlemeye gidilebileceği ifade edilen Cumhurbaşkanlığı ilgili yazısında, şu ifadelere yer verildi:

“2 Aralık 2020 tarihinde başlamak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatlerinin, merkezde Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan, diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, illerde valiler tarafından 10.00-16.00 olarak belirlenebilmesi Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. Salgınla mücadele amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri tarafından gereken önlemlerin alınması hususunda bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir