Mesut Özil’den Azerbaycan’a destek mesajı…

Mesut Özil’den Azerbaycan’a destek mesajı…
Haber Merkezi - 14 Ekim 2020 Abone Ol

Ünlü futbolcu Mesut Özil’in, sosyal medya hesabından “Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir” notuyla yaptığı paylaşım çok kısa bir sürede beğeni rekoru kırdı.

Mesut Özil şöyle yazdı;

“Dünyadaki herkesin şu gerçeği bilmesi benim için önemli. Dağlık Karabağ bölgesi, uluslararası olarak Azerbaycan’ın bir parçası olarak kabul ediliyor ama illegal şekilde işgal edilmiş durumda. Mart 2008’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü teyit eden ve tüm Ermeni kuvvetlerinin geri çekilmesini talep eden bir kararı kabul etti.

Bu nedenle, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararlarının herkes tarafından onaylanmasını ve tanınmasını talep ediyorum. Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki ve çevresindeki silahlı çatışmanın uluslararası barış ve güvenliği tehlikeye atmaya devam etmesinin “ciddi bir şekilde kaygılanması” yönündeki Birleşmiş Milletler de dahil olmak üzere birçok kişinin duygularını paylaşıyorum.

Barışa ulaşalım; adil ve şiddetsiz bir gelecek için çalışalım. Her iki taraftaki her ölüm, herkes için bir kayıptır.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir