Meteoroloji uyardı! Toz fırtınası geliyor! İstanbul’da da Perşembe-Cuma dolu yağışı günü!

Meteoroloji uyardı! Toz fırtınası geliyor! İstanbul’da da Perşembe-Cuma dolu yağışı günü!
Haber Merkezi - 7 Ekim 2020 Abone Ol

Meteoroloji, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Bolu, Van ve Hakkari, gece saatlerinden sonra ise Edirne ve Çanakkale’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini belirtti. İstanbul için ise perşembe ve cuma günü dolu uyarısı yapıldı.

Ege Bölgesi’nin içleri ile Hakkari ve Şırnak çevresinde yağmur geçişleri görülecek. Marmara ve Ege’de toz taşınması sürüyor. Gece saatlerinden itibaren yağış Balkanlar’dan yurda girecek. Hava sıcaklığı kuzeybatıda 2 ila 4 derece düşecek. Uzmanlar, perşembe ve cuma günü, İstanbul’da dolunun etkili olası öngörüldü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son açıklamaya göre, ülke genelinde az bulutlu ve açık, zamanla güneydoğusu ile batı kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Bolu, Van ve Hakkari, gece saatlerinden sonra ise Edirne ve Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava durumu bekleniyor. Yurdun batı kesimlerinde Kuzey Afrika kaynaklı yer yer toz taşınması öngörülüyor.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalması, diğer yerlerde sabitken, güney kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzey, Marmara ile Kıyı Ege’de güney yönlerden hafif ve bazen orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

Bazı illerimizde hava sıcaklıkları şöyle:

-İstanbul °C, 30°C

Parçalı ve az bulutlu

-Ankara °C, 31°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

-İzmir °C, 33°C

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu

-Antalya °C, 32°C

Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu

-Zonguldak °C, 28°C

Az bulutlu

-Trabzon °C, 25°C

Parçalı ve az bulutlu

-Erzurum °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

-Diyarbakır °C, 27°C

Az bulutlu ve açıkBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir