Michael Jordan’ın sneakerları bir rekora imza attı

Chicago Bulls’da oynayan Michael Jordan’ın 1985 yılında giydiği Nike Air Jordan 1 Sneaker’lar açık arttırmada 560,000 dolara satılarak bir rekora imza attı.

Michael Jordan’ın sneakerları bir rekora imza attı
Hanne Ballı - 24 Mayıs 2020 Abone Ol

Air Jorden 1, online açık arttırmada en yüksek fiyata satılan sneaker olarak, Temmuz 2019’da 437,500 dolara satılan 1972 yılının modeli olan Nike Waffle Racing Moon Shoe’nun satış rekorunu kırdı.

Sotheby’s E-Ticaret Geliştirme Direktörü Brahm Wachter konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu, “Satış kapanana kadar muazzam teklifler gördük, sadece son saatte iki katından daha fazla bir değer elde ettik. Dört kıtadaki altı ülkeden gelen güçlü uluslararası tekliflerle birleştiğinde, Michael Jordan’ın tüm zamanların en tanınmış ve efsanevi sporcularından biri olarak inanılmaz cazibesini değil, aynı zamanda spor ayakkabı koleksiyonunun gerçekten küresel ve büyüyen bir pazar olduğu kanıtlanmış oldu.”

İkonik ayakkabının, Michael Jordan’ın Chicago Bulls’daki final sezonunu konu alan ‘The Last Dance’ belgeseli ile daha popüler hale geldiği tahmin ediliyor. 

Michael Jordan nba
Air Jordan 1

Las Vegas’ta Shoezeum adlı bir speaker müzesi açan ayakkabı koleksiyoneri Jordan Geller tarafından satışa sunulan sneakerlar daha önce bu müzede sergileniyordu.

Jordan’ın orta boy spor ayakkabılarında kırmızı bağcıklar, markanın Swoosh logoları ve ilk Air Jordan amblemi bulunuyor. Peter Moore tarafından tasarlanan Air Jordan 1 Jordan’ın birçok basketbol ayakkabısı gibi eşleşmeyen bir numara kalıbından oluşuyor: sol teki 47 numara iken sağ teki biraz daha büyük ve numara 47.5 numara.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir