Milli Eğitim’de uzaktan okuma seferberliği!

Milli Eğitim’de uzaktan okuma seferberliği!
Haber Merkezi - 3 Aralık 2020 Abone Ol

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) hayat boyu öğrenme kurslarında uzaktan eğitim uygulamalarını başlattı. Artık kursiyerler, uzaktan eğitim kurs programına, yetkilendirilmiş halk eğitimi merkezlerinden, diğer yaygın eğitim kurs programlarında olduğu gibi uzaktan başvuru yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ı (MEB) yaygın eğitim kurslarının uzaktan ya da harmanlanmış öğrenme yoluyla verileceği ilk alanın “Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi Kurs Programı” olduğunu açıkladı.

Program uzaktan eğitim kurs programı olarak yapılandırıldı. Kurs programına ilişkin dijital öğrenme içerikleri Genel Müdürlük bünyesinde oluşturuldu. Bu yeni sistemin koronayla mücadelede etkili bir önlem olması hedefleniyor.

Kursiyerler, uzaktan eğitim kurs programına, yetkilendirilmiş halk eğitimi merkezlerinden, uzaktan başvuru yapabilecek. Geliştirilen dijital öğrenme içeriği, Genel Müdürlük uzaktan eğitim platformu olan HBÖ Akademi üzerinden izlenebilecek. Kursiyerler, dijital içerikleri ve sınavı tamamlayarak belgelerine kavuşabilecekler.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir