Putin sağlık personelini zorla aşılatacakmış!

Putin sağlık personelini zorla aşılatacakmış!
Haber Merkezi - 4 Aralık 2020 Abone Ol

Rus gazeteci Marina Litvinoviç, şok bir iddia urtaya attı. Putin tarafından doktorlara ve öğretmenlere toplu aşı uygulamasının başlatılması emri verildi. Bunun üzerine, sağlık personeli birer birer istifa etmeye başladı.

Konu ile ilgili yapılan toplantıda Putin, “Toplu aşılama sürecine hazır olduğumuzu düşünüyorsanız lütfen süreci başlatalım” dedi. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı, “Önümüzdeki hafta hazırlıklar bitmiş olacak ve sürece başlamaya hazır olacağız” diye yanıt verdi. Ancak Putin: “Önümüzdeki hafta süreci başlatalım” diyerek bir an önce başlatılması emrini verdi. Aşının ücretsiz olacağı ve sadece isteyenlere yapılacağı belirtildi.

Putin ayrıca kendi üretimleri olan Sputnik V’i kastederek: “Kayıtlara geçen ilk aşının 2 milyon dozunun hazır olduğunu ya da önümüzdeki günlerde hazır olacağını biliyorum” dedi.

Gazeteci Marina Litvinoviç, Putin’in bu tavrı üzerine Moskova hastanelerinde toplu doktor istifalarının başladığını iddia etti. Rusya’nın Sputnik V aşısını olmak istemeyen doktorların işten kovulma ile tehdit edildiklerini, bu baskılara dayanamayan çok sayıda doktorun kendilerinin istifa ettiğini açıkladı.

Rusya’da yaşanan bu gelişme Yıldız Tilbe’nin aşı hakkındaki çıkışını akıllara getirdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir