Sahte vali iş adamlarını dolandırdı!

Adana, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da yapılan operasyonda kendilerini vali olarak tanıtıp iş adamlarını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlıların “İstanbul Valisi” -imiş gibi aradıkları iş adamlarından para sızdırma yöntemini kullandıkları belirlendi. Zanlılardan N:K:’nın kendisini vali olarak, O.D.’nin ise kendisini özel kalem müdürü olarak tanıttığı tespit edildi. Bu tespitlerin ardından polis dün eş zamanlı olarak Bursa, Kocaeli […]

Sahte vali iş adamlarını dolandırdı!
Haber Merkezi - 24 Ekim 2020 Abone Ol

Adana, Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da yapılan operasyonda kendilerini vali olarak tanıtıp iş adamlarını dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlıların “İstanbul Valisi” -imiş gibi aradıkları iş adamlarından para sızdırma yöntemini kullandıkları belirlendi.

Zanlılardan N:K:’nın kendisini vali olarak, O.D.’nin ise kendisini özel kalem müdürü olarak tanıttığı tespit edildi. Bu tespitlerin ardından polis dün eş zamanlı olarak Bursa, Kocaeli ve Sakarya’da 14 adrese baskın yaptı. Yapılan baskında İstanbul, Adana, Konya, Malatya, Adıyaman, Yozgat, Burdur ve Kırklareli valisi olarak 10 iş adamından 240 bin lira dolandırdığı öne sürülen 7’si kadın 13 zanlıyı ele geçirdi. Zanlılar emniyete getirilerek sorguya alındı.

İş adamlarına kurulan tuzakta, kurbanı arayıp; “Ben İstanbul Valiliğinden arıyorum. Sayın Valim Ali Yerlikaya sizinle görüşerek” diyerek sahte vali N.K.’ya bağladığı, sahte valinin de kurbana; “Türkiye çok zor günlerden geçiyor. Bu zor günlerde hem devlet hem de millet zorlanıyor. Sizin gibi hayırsever vatandaşlara ihtiyacımız var. Sağlık Müdürlüğü ile ilgili bir çalışma başlattık. Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz. Detayları özel kalem müdürümüz size aktaracak. En kısa zamanda makamımda beklerim” dediği öğrenildi.

Planın ikinci aşamasında sahte özel kalem müdürü iş adamına il sağlık müdürlüğü ve valiliğin ortak bir proje başlattıklarını vatandaşların hastanelere gitmeye korktuğu için aile sağlığı merkezlerine entübe cihazı alımı yapıldığını İstanbul için 300 adet alımdan 30 eksik kaldığını fiyatının 4 bin lira olduğunu aktarıyor. Bu yolla kurbanları olan 10 iş adamından 240 bin lira dolandırdığı bildirildi..



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir