Seçimler için Trump ”anketlere bakmayın kazanacağız” derken protesto hazırlıkları ve önlemleri var!

Seçimler için Trump ”anketlere bakmayın kazanacağız” derken protesto hazırlıkları ve önlemleri var!
Haber Merkezi - 3 Kasım 2020 Abone Ol

ABD Başkanı Donald Trump, seçim anketlerinin yalan olduğunu söyleyerek “Yine de kazanacağız” dedi. Bu arada Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük şehirler, yaklaşan başkanlık seçimlerinin ardından olası protestolar için hazırlık yapıyor.

Mevcut Başkan Donald Trump ABD eski Başkan Yardımcısı ve ABD Başkan Adayı Joe Biden, Başkanlık seçimiyle kozlarını paylaşıyor.

Trump, seçim sonuçlarına ilişkin yayınlanan anketlerin doğru söylemediğini belirterek, “Sahte anketlere bakıyorum. Yine de kazanacağız. Gerçek anketlere göre her şehirde iyi durumdayız” şeklinde demeç verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük şehirlerde yaşayan halk, sonuçların açıklanmasının ardından olası protestolara hazırlanıyor. Washington DC ve New York’taki banka, mağaza, otel ve iş yerlerinin pencereleri ahşap panellerle kaplanırken, birçok binanın etrafı ahşap çitler setlerle çevrildi. Boston, Philadelphia ve San Francisco Körfez Bölgesi dahil olmak üzere diğer şehirlerde de benzer hazırlıklar yapıldı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir